تبلیغات
مجله اینترنتی جمع ما - وزارت خارجه را هم تحویل خودسرها بدهید
مجله اینترنتی جمع ما
دانلود آهنگ جدید | عکس و مطالب کوتاه تلگرامی | سرگرمی | خبری | آموزشی | دکوراسیون | عاشقانه | مد | داستان




مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 دی 1394
عبدالحسین برزگرزاده 
مدرس حقوق بین‌الملل
گروه سیاسی: به رغم آنکه اکثر دولتها در برابر توسعه حقوق بشر مقاومت کرده و می کنند ولی برابر ماده 18 اعلامیه جهانی حقوق بشر؛ هرکس حق دارد از آزادی فکر و مذهب بهره مند باشد و برابر ماده 19 همان اعلامیه علاوه بر آنکه هر شخصی بدون هیچ ترسی از عقیده خویش؛ حق داشتن تمام وسایل و امکانات ممکن به نشر افکار و عقاید خود را دارد و این حقوق برابر مواد 18 و 19 میثاق سیاسی و مدنی تعهد دولتها نسبت به ملل می باشد؛ لذا حقوق بشر امروزه حقوق تشریفاتی و فانتزی نبوده بلکه جزء قواعد آمره بین المللی بوده و رعایت آن وظیفه و تکلیف همه دولت هاست. 

به ادامه مطلب مراجعه نمایید







بنابراین هر دولتی در مقابل تضییع حقوق افراد مثل آنچه در خصوص مرحوم شیخ نمر افتاد در مقابل جامعه جهانی و حقوق بین الملل مسوول است به همان قیاس دولت لجام گسسته آل سعود که متاسفانه سالهاست با تفاسیر موسع و غیر قانونی از مواد 52 و 53 منشور ملل متحد با تشکیل ائتلافهای نامشروع منطقه ا ی؛ همه جنایتکاران عالم را رو سفید کرده است نیز در مقابل اعدام فردی فقط به خاطر داشتن عقیده و تلاش برای انتشار آن و بر خلاف اصول دادرسی منصفانه؛ مسوول بوده و بایستی جوابگوی حماقت‌های خود باشد. 

اقدام نامعقول و ضدبشری اخیر حکومت عربستان، اظهر من الشمش بوده و نیازی به استدلال آنچنانی ندارد اما از سوی دیگر برابر حقوق بین الملل سفارت هر کشوری جزیی از خاک آن کشور بوده و تعرض به آن در حکم تجاوز به کشور مذکور است. حمله به سفارت خانه و افراد دیپلمات در تمامی ادیان ومذاهب و مجموعه‌های حقوقی نکوهش شده ا ست و اقداماتی از این دست ارزش‌های اجتماعی و فرهنگی؛ قدرت و اقتدار کشور میزبان را زیر سوال می برد. در حالی که اقدام ضد بشری عربستان در اعدام آن شیخ مظلوم که می رفت پرده از چهره آل سعود بر دارد عده ای از غضنفرهای خودی با حمله به سفارت‌خانه این دولت بی لیاقت افکار عمومی بین المللی بسیج شده بر علیه او را بر ضد ایران مبدل نمودند و نتایج ذیل علی الحساب حاصل آمده است.

این اقدام ظاهرا ملی وطنی و باطنا سودجویانه عده‌ای در صورتی رخ می دهد که حتی کشتار صدها زایر هموطن و میهمان بی گناه خانه خدا در مهر ماه امسال در منا؛ عضنفرهای وطنی را این همه خشمگین نکرد و این سوال که چرا خیلی از انسان‌های محترم خارجی به هموطنان داخلی ترجیح داده می‌شوند پاسخ مستدل می طلبد. حمله به سفارت سعودی در کنار سلسله اقداماتی مانند حمله به سفارت انگلیس که با کمال تاسف توسط هموطنانی که خودسر نامیده می‌شوند بیشتر از آنکه نشان از اقتدار آنان باشد نشانگر ضعف اقتدار ملی ماست و این دنباله باطل علاوه بر بهانه دادن به بهانه تراشان و عیب جویان جهانی؛ خیلی از افراد معمولی را در دنیا مجاب خواهد کرد که سفارت‌های خارجی در ایران نا امن است.

در حالی که مردم در شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم و کاهش قیمت نفت بسر می برند و دولت توان پرداخت یارانه و حقوق کارمندان خود را ندارد و کلی به دولت‌های غربی؛ شرقی؛ میانی و پیرامونی به خاطر گشایش اقتصادی باج هسته ای داده و همه منتظر نتایج رفع تحریم ها هستند این اقدام کاسب کارانه؛ تحریم ایران توسط دولتهای عربی را در پی خواهد داشت و عمق اشتباه زمانی بیشتر آشکار می‌شود که بدانیم حماقت های نظیر این در گذشته سبب شده که کشورهای عربی مانند امارات در عمل گلوکاه صادرات و واردات ایران باشند.

بعد از رفع تحریم‌های ظالمانه و با توجه به وضعیت نا امن در کشور‌های ترکیه؛ سوریه و حتی عربستان؛ انتظار گسیل خیل عظیمی از توریست ها در فصول بهار و تابستان آینده به ایران می رفت که می‌توانست گره گشای قسمتی از مشکلات اقتصادی کشور باشد که این اقدام مشعشع خودسرها قطعا تاثیر منفی خود را خواهد گذاشت. جان کلام آنکه متاسفانه گروهی به اصطلاح خودسر افراطی هر از گاهی به بهانه غیرت دینی و ملی اقداماتی را مرتکب می شوند که مضرات و آثار شوم آن از نظر سیاسی و اقتصادی و فرهنگی نه متوجه آنها بلکه گریبان گیر احاد مردم می شود و زدودن تالی فساد این اقدامات فقط با تحمل هزینه‌های فراوان و در طول قرنها امکان پذیر می‌گردد. 

بر آمران پشت پرده این افراد خودسر است که یکبار هم شده مزایای چنین حرکاتی که کلی حیثیت فرهنگی و اقتدار ملی و وجهه‌ی بین المللی کشور را خدشه دار می کند به اطلاع ملت برسانند و بر دولت و مسوولان است که جهت دفاع از منافع ملی کشور با هموطنان به ظاهر با غیرت! با هر نیتی که دست به این اقدامات می زنند یک بار برای همیشه برخورد نمایند.


وزارت خارجه را هم تحویل خودسرها بدهید



لینک کوتاه مطلب"وزارت خارجه را هم تحویل خودسرها بدهید":
http://weplus.ir/post/710


این مطلب رو با دوستان تون به اشتراک بگذارید و لطفا برای حمایت از ما روی تبلیغات کلیک کنید.

طبقه بندی: اخبار سیاسی،  اخبار روز، 
برچسب ها: وزارت خارجه را هم تحویل خودسرها بدهید، وزارت خارجه ظریف واکنش حمله به سفارت، عبدالحسین برزگرزاده مدرس حقوق بین‌الملل، تحلیل حمله به سفارت عربستان، خبر، آل سعود، عربستان سعودی و ایران،
دنبالک ها: چقدر خوب است که ما جای ظریف نیستیم،
ارسال توسط مسعود
آخرین مطالب
تبلیغات
آرشیو مطالب
صفحات سایت
موبایلتو شارژ کن